Kde se natáčel seriál Policie Modrava?

Seriál Policie Modrava je velmi divácky oblíben a k jeho oblíbenosti přispívá i krásná příroda, okolí a místa, kde se seriál natáčí. Točí se na Šumavě a jak název napovídá, tak hlavně v okolí obce Modrava, ale i jinde. Všechna tato místa určitě stojí za návštěvu, protože reálné pohledy do kraje ještě krásnější než ty v televizních obrazovkách.

Hlavním dějištěm jsou hlavně následující místa: 

 • Modrava (např. hotel Modrava, penzion Zlatá stezka)
 • Kašperské hory (např. Obvodní oddělení Policie) 
 • Srní (např. místní konzum, infocentrum, pošta, Hotel Srní, … ) 
 • Kvilda
 • Sušice (např. Cafe L’amour, restaurace Fuferna, Gymnázium Sušice, náměstí, … )
 • řeky Vydra a Otava
 • Klatovy (např. krajské ředitelství Policie)

Některé díly nás ale zavedou i do méně známých míst, jako například na

 • Annín (chata majora Racka, který je v důchodu na břehu Otavy, 
 • Rejštejn (penzion Černá růže)
 • Ranč Vogelsang
 • Hartmanice
 • hrad Kašperk
 • Filipova Huť
 • Prášily
 • Hrad a zámek Klenová
 • Pancíř
 • Hřbitov Velhartice
 • a mnoho dalších

Modrava

Modrava patří mezi ústřední místa celého seriálu, součástí obce je Filipova huť. V záběrech se objevuje například Hotel Modrava nebo pension Zlatá stezka a mnoho dalšího. Obec leží na soutoku tří řek, ze kterých vzniká řeka Vydra.

Zastavit tu lze na placeném parkovišti a podívat se můžete jednak do místního infocentra, nebo navštívit některou z místních restaurací například U tří sluk, U všech kukaček nebo Restaurace Modrava. Doporučuji se projít v okolí třeba po místní naučné stezce. Pro ty, co mají rádi aktivní odpočinek, je v Modravě lanová dráha. 

Více o Modravě >>

Srní

V Srní se ocitneme téměř v každém díle. Když se vydáte tuto obec navštívit, můžete si prohlédnout místní infocentrum i malý konzum známý ze seriálu, který má ve všední dny otevřeno od 7:30 do 16:00 s polední pauzou, otevřeno je i v sobotu dopoledne.

Zajímavou stavbou je velký Hotel Srní, který je v malé obci skoro nepřehlédnutelný a nebo si zde zarezervujte pokoj. Hodně turistů ho využívá při cyklistických dovolených, a na to je hotel dobře připraven. Co dále nabízí Srní pro turisty se dočtete zde.

Infocentrum Srní

Kašperské hory

Z Kašperek v seriálu uvidíte hlavně místní náměstí, právě zde se totiž nachází policejní stanice. Obvodní oddělení Kašperské hory je místo kam se podíváme de fakto v každém díle. Toto město toho ale nabízí mnoho více. Například hned naproti policejní služebně je dominanta náměstí Kostel svaté Markéty. Podívejte sem, co zde musíte vidět

Kvilda

Kvilda je nejvýše položená obec v České republice, žije zde přes 100 obyvatel, a tak počet turistů a návštěvníků města a jeho okolí několikanásobně převyšuje počet místních. Kvilda je velmi oblíbena v létě i v zimě. Procházka v obci i okolí vás uchvátí, také je to oblíbený začátek výletu na kole nebo na běžkách.

V obci je několik parkovišť, například u informačního centra, u parkovišť jsou parkovací hodiny. Stojí zde mnoho hotelů a penzionů. V blízkosti stojí Návštěvnické centrum Kvilda, což je ideální a zároveň krásně upravené místo pro turisty, kde se dozví vše nezbytné pro podnikání akcí a výletů v okolí. 

Více o Kvildě | Návštěvnické centrum Kvilda

Sušice

Do města Sušice se v seriálu Policie Modrava podíváme celkem často. Nejen do místní oblíbené kavárny na břehu řeky Otavy Cafe L’amour. Mezi kulturní a historické zajímavosti města Sušice patří Kaple svatých Andělů strážných, budova radnice s vyhlídkovou věží či kostel Sv.Václava.

Kromě toho Sušice nabízí mnoho aktivního vyžití jako třeba lanový park, únikovou hru, park podél Otavy a také bazén. Nad městem se tyčí místní dominanta rozhledna Svatobor na druhé straně pak Andělíček.

Řeka Vydra

Vydra je šumavská řeka, která dostala své jméno podle výskytu vydry říční.  Vzniká soutokem tří potoků u obce Modrava. Podél řeky leží turisticky oblíbená usedlost Antýgl, Turnerova chata nebo Čeňkova pila.

V některých částech toku a také v některých záběrech seriálu Modrava můžete v řece Vydře pozorovat velké žulové balvany a také divoké peřeje. Okolí této řeky je skutečně kouzelné a stojí za to vidět ji na vlastní oči.   

Zlatonosná řeka Otava

Řeka Otava vzniká soutokem Vydry a Křemelné u Čeňkovy pily, je označovaná jako zlatonosná, protože se zde kdysi rýžovalo zlato. Výjimečně se najdou nadšenci, co se o získání zlata z řeky pokouší dodnes. Délka toku je přes 110 km, protéká městy Sušice, Horažďovice, Písek nebo Strakonice. V Písku řeku Otavu překlenuje nejstarší dochovaný kamenný most ČR.  

Otava je velmi oblíbena mezi vodáky, zvlášť v některých úsecích je ale její sjíždění náročné. Jak se Otava vlévá do Vltavy můžete krásně vidět z hradu Zvíkov

Otava v Sušici

Klatovy

Klatovy jsou město v Plzeňském kraji, kde žije zhruba 22 tisíc obyvatel. Ve filmových záběrech se čas od času objeví z Klatov hlavně policejní obvodní oddělení, ale někdy i jiné instituce jako banky nebo pojišťovny.

Kromě toho v Klatovech najdete i krytý bazén, krásné parky, nákupní centrum a samozřejmě historické a kulturní památky, jako Katakomby, Černou věž, Klatovskou lékárnu a také několik muzeí a výstav, věnované například sklářství nebo karafiátům, které toto město symbolizují. Klatovy jsou od Modravy a Srní vzdálené asi 60 km, hodinu jízdy autem.