Kam na školní výlet v Plzni?

Vymýšlíte školní výlet na poslední chvíli v Plzni? Máme pro vás 14 tipů, co můžete se svými spolužáky podniknout!

Těšíte se na prázdniny, ale ještě vás čeká několik poslední dní ve škole? Naštěstí tyto dny už nebývají příliš náročné a jsou plné školních akcí a výletů. Kdo ale má pořád vymýšlet, kam na školní výlet jet?

Často to musí vymyslet sami žáci a na některá místa je třeba udělat rezervace delší dobu dopředu. Upřímně žáci jsou spíše radši za kratší nabytý výlet nebo akci někde blízko, než na náročný celodenní výlet.

Níže naleznete 14 tipů na krátké školní výlet v Plzni a nejbližším okolí, které dokážete zorganizovat na poslední chvíli a u kterých se nebudete nudit. 

1. Šlapadla

Můžete vyrazit do sportovního areálu Škodalandu, kde si lze zapůjčit některé z plavidel a vydat se na Borskou přehradu. Cena za půjčení šlapadla na 1 hodinu je 150 korun a na šlapadlo se vejdou 4 osoby. Ve Školandu si kromě šlapadel můžete půjčit i třeba paddle board, loďku nebo kajak.

Dále je zde široké spektrum aktivit, ideální na sportovní dopoledne se spolužáky, je tu třeba hřiště na beachvolejbal nebo jezírko ke koupání. Pokud chcete mít jistotu, že hřiště nebude obsazené, můžete si ho předem zarezervovat. Jinak se jedná o místo volně přístupné pro veřejnost

Borská přehrada ze šlapadla

2. Minigolf

V Plzni je více míst, kde si můžete zahrát. Například v již zmíněném Škodalandu (zde je možnost rezervace) nebo v Borském parku. Pro zábavnější verzi minigolfu se můžete vydat na Adventure golf do Černic nebo Fantasy golf do Plas. 

Míček na minigolf

3. Venkovní úniková hra

Věděli jste, že úniková hra nemusí být jen o tom, že vás někdo zavře do tmavé místnosti, ze které se musíte složitě dostat? Například na webu cityhry.cz si můžete zakoupit únikovou hru, která vás provede různými místy Plzně, na začátku dne ani nebudete tušit, kam všude se nakonec dostanete.

Hry jsou vytvořené i v dalších městech v ČR. Můžete si koupit 1 pro celou třídu, ale lepší bude rozdělit se do menších skupinek a můžete si i zasoutěžit, komu se podaří „uniknout“ dřív. Na Slevomatu aktuálně najdete právě venkovní únikové hry od cityhry ve slevě. 

Uvidíte, do jakých zákoutí Plzně se dostanete

4. Arcade hry

Velmi oblíbené se v poslední době znovu staly Arcade hry, i v Plzni si můžete jít zahrát. Herna se nachází v blízkosti plzeňského zimního stadionu. Je možné si zde udělat rezervaci i mimo otevírací dobu. Připravte se na o něco vyšší vstupné oproti ostatním školním akcím.

5. Plasy – klášter, ZOO, minigolf

Vlakem, popřípadě autobusem, můžete vyrazit do Plas. Z Plzně tam dojedete asi za 40 minut a kromě toho, že se zde nachází klášter, který stojí za vidění. Tak zde je také ZOO a fantasy golf. V ZOO můžete vidět například i unikátního bílého lva a zdejší minigolf se prostě musí zažít. Na golf je zde potřeba udělat předem rezervaci. Když nebudete chtít hrát, můžete si areál jen projít a navštívit ZOO. Více o ZOO Plasy.

6. Piknik v Borském parku

Nikam se vám moc nechce? Tak co takhle vzít pár dek, každý něco k jídlu, někdo dobrou limču, kávu v termosce, někdo upeče bábovku a tak. Možná někdo třeba hraje na kytaru, kterou vezmu s sebou, někdo si na trávě začvičí jógu, můžete si zde zahrát fotbal, zaházet frisbee, otevřené prostranství borského parku nabízí dost možností, jak zde strávit příjemné dopoledne se spolužáky, kde si každý může najít to svoje. Další podobné místo je například Božkovský ostrov.

7. Farmapark u Toma

Unikátní místo kousek od Plzně, o které je velký zájem. Chcete-li něco jiného než klasickou ZOO, která je sice super, ale většinou už v ní každý byl na výletě několikrát Tak zkuste Farmapark u Toma. Pro první stupeň je zde dokonce vytvořený skvělý výukový program. Na vyžádání vám zajistí i autobusovou dopravu. Je třeba zde udělat rezervaci předem. 

8. Samosběr jahod

Víte, jak Vám rodiče nebo prarodiče vypráví o tom, jak jezdili na chmelové nebo bramborové brigády? Můžete vyrazit na „pole“ taky, alespoň na chvíli. Během samosběru většinou platí, že na místě můžete jahody konzumovat, taky si s sebou každý vezměte košíček a můžete si nasbírat pár jahod na domů, ceny zde jsou daleko levnější než jahody v supermarket a o chuti a kvalitě nemluvím. Stačí najít jaké samosběry se zrovna ve vašem okolí nacházejí, konec června je na sběr ideální doba.

9. Západočeské muzeum

Klasika, která neomezí, muzeum nabízí programy pro děti od mateřských škol po víceletá gymnázia. Programy se zde mění. Je potřeba zde udělat rezervaci na program, který si vyberete. Mezi stále programy patří například expozice o Archeologii, Historii Plzeňského kraje nebo loutkářství, je zde ale na výběr mnoho dalšího. 

10. Virtuální realita

Finančně náročnější akce, ale rozhodně zábavná a neobvyklá. V Plzni existuje mnoho heren, které Vám umožní hrají ve virtuální realitě a jiných různých simulátorech. Najděte si tu, kterou máte nejblíž a zarezervujte si hraní.

11. Dinopark

Dinopark je opět skvělá varianta, kam můžete zajít. Třeba jste se při hodině koukali na filmovou sérii Jurský park nebo jste na některém tomto filmu byli v kině. Zajímavý způsob jak na to navázat je právě návštěvou Dinoparku, kde můžete zhlédnout zdejší originální 3D filmy a vidět mnoho velmi realistických i pohyblivých modelů dinosaurů v reálně velikosti.

12. Lasergame

Pro někoho už klasika, pro někoho novinka. V Plzni na Slovanech je herna lasergame, kde je možné si udělat pro třídu rezervaci i na dopoledne, a můžete si sem přijít zahrát. Lasergame není náročná hra, ve hřišti se pohybujete s laserovou zbraní a snažíte se zasáhnout protihráče z jiného týmu. Cena se pohybuje kolem 110 korun za jednu hru. V jedné hře, která trvá 15 minut, může hrát maximálně 14 lidí, tak je třeba se prostřídat. Kdo nehraje můžete na kamerách sledovat, jak zrovna bojují spolužáci. 

13. Bowling

Skvělá zábava, která jde zorganizovat na poslední chvíli. Zarezervujte si několik drah například v Papírně, Lucerně nebo na Lokomotivě. Nezapomeňte doma ponožky, na bowling vám půjčí boty a můžete si zahrát a máte o zábavu postaráno.

Bowling Papírna

14. Radyně, Chlum, Krkavec, Kozel

Klasické turistické cíle v okolí Plzně, kam se dá rozhodně podniknout zajímavý výlet. Například na Chlumu je ohniště, kde si můžete opéct buřty nebo zazpívat u ohně. Kdo by na takový výlet pak rád nezavzpomínal.

Zámek Kozel