ZOO a Fantasy golf Plasy

ZOO Plasy je soukromá zoologická zahrada, která se nachází na severu Plzeňska ve městě Plasy. Jedná se pravděpodobně o trochu jinou ZOO než na kterou jste zvyklí z velkých měst. Tato vám toho totiž může opravdu hodně nabídnout. Asi nejoblíbenější činnost, kterou si můžete návštěvu zdejší zahrady zpestřit, je zahrát si u toho minigolf. ¨

A nenechte se zmást, není to minigolf, který se vám jako první vybaví (pár betonových krátkých jamek), ale fantasy golf, který jen tak někde nenajdete. Prostě v této ZOO spojíte jak zábavu s odpočinkem i vzděláváním. ZOO je otevřena od roku 2016, a stále se vylepšuje a rozrůstá.

Jaké je to v ZOO Plasy?

V ZOO najdete více než 300 jedinců zvířat, asi 80 druhů, včetně vzácných a také návštěvnicky zábavných. Je to jediná ZOO v ČR, kde uvidíte, jak bílého tygra, bílého lva i bílého klokana. Výběhy a voliéry jsou prostorné, ale zároveň útulné a často jsou řešeny i netradičně a tak nejen, že jsou krásným místem pro zvířata, ale zaujmou i návštěvníky. Zvířecí výběhy pak doplní mnoho unikátních rostlin, které svým rozmístěním odpovídají tomu, jaké rostliny by rostly kolem daných zvířat. Od palem a kaktusů přes kapradí po listnaté i jehličnaté stromy.

Když se rozhodnete navštívit tuto ZOO, doporučuji Vám vychutnat si areál jako celek. Zahrada je rozdělena do několika částí a každá část symbolizuje určitou část světa. V každé části světa pak objevíte typickou flóru, faunu, terén nebo třeba i hudbu.

V přední části pak v ZOO najdete jamky na minigolf, v zadní části už minigolfové jamky nejsou a tam najdete větší zvířata jako opičky, ale i tygry nebo lvi a samozřejmě mnohem víc. Vzadu také najdete stánek, kde si děti mohou za poplatek nechat udělat smývatelné tetování.

ZOO se neustále vylepšuje a tak každou chvíli přibude nejeden nový jedinec ale třeba i nový výběh, proto se vyplatí návštěvu sem určitě zopakovat a můžete pak zjistit, co vše od předchozí návštěvy přibylo.

Nekrmte v ZOO zvířata svými pamlsky, před některými zvířaty jsou stojany s jídlem, které je určené ke krmení zvířat, pro ty z vás, kteří chtějí něco zvířátkům dát.

Fantasy golf

Skvělý a nevídaný doplněk Zoologické zahrady je možnost si při návštěvě i trochu zasoutěžit. Na pokladně si k vstupence do ZOO připlatíte i minigolf, dostanete golfovou hůl, míček, hrací kartičku a tužtičku. Do kartičky si pak zapisujete na kolik úderů zahrajete danou jamku, každá jamka má svoje číslo. Nemusíte chodit popořadě, můžete si hru přizpůsobit, jak potřebujete nebo třeba vyhnout frontě, která zrovna u nějaké jamky je, tedy kromě poslední jamky, to je jamka číslo 18, která je závěrečná a míček vám “sežere”.

Hra je samozřejmě zcela na vás a můžete si stanovit svoje pravidla, klasická 1 kartička je pro 4 hráče, když je vás více, kartiček dostanete víc nebo se rozdělte do více menších skupinek. Běžná hra vypadá tak, že na konci si sečtete počet úderů na který jste jamky zahráli (můžete si třeba stanovit maximální počet úderů na jamku po kterém na jamce skončíte neúspěšně, obvykle je to 8, ale můžete také hrát prostě dokud míček nedostanete do jamky), a vyhrává ten kdo na konci bude mít nejnižší počet úderů.

Předem Vás upozorňuji a poznáte to i sami, terén okolo jamek je opravdu pestrý a tak se velmi snadno stane, že míček skončí třeba někde v jezírku a je prostě pryč, pak je třeba zajít k pokladně pro nový míček. 

Minigolf je koncipován jako tzv. Cesta kolem světa, při hře projdete 9 částí světa. Části světa nejsou jen geografické ale třeba i historické nebo i mýtické, dostanete se například k Drákulovi, Indiánům nebo do jeskyně a to rozhodně není vše.Každá část má svoje jamky a najdete tam rostliny,kulisy, hudbu a někdy i zvířata typické právě pro tuto část světa. Další zvířata jsou pak v zadnější části ZOO, kde již jamky nejsou, ale prostředí je tam stále krásné. Určitě nezapomeňte se tam podívat a udělat si v této části ZOO malou přestávku ve hře. 

Nelekněte se poslední jamky, číslo 18, která vám míček takzvaně sežere a vy pak na pokladně vrátíte jen hole. Minigolf je součástí Zoologické zahrady, není tedy možné koupit si samostatnou vstupenku na minigolf.

Otevírací doba ZOO Plasy

1.května – 31.srpna9:00 – 20:00 
1.září – 31.října10:00 – 18:00
1.listopadu – 29.února11:00 – 16:00
1.března – 30.dubna10:00 – 18:00

Otevřeno je každý den včetně státních svátků. 

Ceník ZOO a Fantasy golf parku v Plasích

Vstupné do ZOO níže:


Léto (od 1.3. do 31.10.)Zima (od 1.11.-29.2)
Dospělí180 Kč150 Kč
Děti do 150 cm120 Kč90 Kč
Děti do 100 zdarmazdarma
Senioři(65+) a ZTP120 Kč90 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti)530 Kč430 Kč
Pes50 Kč50 Kč

Doplatek za každou osobu za minigolf je 70 Kč (připočítává se k ceně vstupenky do ZOO, nelze zakoupit samostatně pouze vstupenku na minigolf) Speciální zvýhodněné vstupné je možné pro skupiny 15 a více dětí. 

Dá se platit kartou?

Ano, na pokladně kartou zaplatit lze.

Cesta do ZOO Plasy

ZOO a Fantasy golf se nachází ve městě Plasy, ty najdete v okrese Plzeň-Sever na adrese: Plzeňská 37, 331 01 Plasy. Nejlépe se sem dostanete autem, z Plzně cesta trvá asi 30 minut, z Prahy asi hodinu a půl.

Při cestě hromadnou dopravou je nejlepší vyrazit z Plzně, odtud jezdí do Plas jak autobus, cesta je asi na 45 minut, nebo vlak, cesta vlakem trvá asi  půl hodiny.  Z Prahy je také možnost využít autobusové dopravy přes Rakovník. Autobusová zastávka Plasy je pár minutek chůze od ZOO. Ze zastávky vlaku je to kousek dál a je třeba do ZOO dojít pěšky, je to asi na 15 minut.

Parkování

Přímo u areálu ZOO je parkoviště, je tam několik parkovacích míst, kde můžete auto nechat, ale během sezóny v návštěvnicky plných dnech může být problém zde místo najít. Můžete ale využít veřejné parkoviště, které se nachází u kruhového objezdu po kterém budete přijíždět a je asi 3 minuty pěšky k ZOO.

U tohoto veřejného parkoviště v létě pak najdete stánek s výbornou zmrzlinou, která může být pro hráče minigolfu nebo i jen pro návštěvníky ZOO příjemnou odměnou. Parkoviště zatím placené není. 

Časté otázky ohledně ZOO Plasy

Můžu jít do ZOO se psem?

Ano, do areálu je umožněn vstup se psy. Musíte zaplatit poplatek 50 Kč, pes musí být na vodíku a musí být chovatelem veden tak aby nenarušoval a neohrožoval ostatní návštěvníky ani chovaná zvířata. 

Lze tam jít v zimě?

Ano, ZOO má otevřeno po celý rok, pouze má zkrácenou otevírací dobu oproti létě. 

Je vhodné sem jít s kočárkem?

Ano, cesty lze s kočárkem projít, terén je ke kočárkům přátelsk, jen někde jsou uličky úzké a při velkém počtu návštěvníků pak může být obtížné se dostat davem.

Můžu tu fotit?

Ano, ale berte ohledy ohledy na zvířata a pokud možno nefoťte s bleskem. Ale jinak doporučuji si pár fotek tohoto unikátního místa udělat. 

Můžu do ZOO na kole?

Vstup s jízdními prostředky jako jsou jízdní kola, odrážedla, koloběžky nebo segwaye je vzhledem k bezpečnosti návštěvníků zakázán. Vstup s kočárkem nebo invalidním vozíkem možný je.

Jsou zde veřejná WC?

V areálu ZOO a golfu jsou veřejná WC v blízkosti občerstvení, ke konci ZOO. Zpoplatněná nejsou.

Suvenýry

U pokladny, kterou bude procházet cestou do ZOO i cestou vem je i prodej suvenýrů, ať už sběratelských předmětů nebo samolepek tak například plyšáků a nebo třeba nanuků. 

Jídlo a pití

Stánek s občerstvením najdete přímo v areálu ZOO, koupit si zde můžete rychlá jídla do ruky nebo něco k pití. 

Otevírací doba občerstvení

duben – červeno víkendech a státních svátcích10:00 – 18:00
červenec – srpendenně 10:00 – 18:00
zářío víkendech a státních svátcích10:00 – 18:00

Mimo občerstvení je hned vedle ZOO restaurace.

Pivovarský dvůr Plasy

Pivovarský dům je rozsáhlý areál, který se nachází v centru západočeského města Plasy a návštěvníkům tohoto města nabízí mimořádné zážitky a služby. Do tohoto komplexu patří i ZOO s fantasy golfem, nebo také wellness a v neposlední řadě komplex budov nabízející pohostinství. Pyšní se také výrobou vlastního piva. A je to výborné místo k pořádání rautů, firemních večírků nebo svateb. 

Lovecký restaurant Rudolf II

Hned vedle ZOO je denně od 11:00 do 22:00 otevřena restaurace U Rudolfa. Restaurace je ve stylu loveckého zámečku a zaujme vás nejen svou úžasnou atmosférou ale v neposlední řadě i skvělým jídlem. Na menu najdete i různé zvěřinové speciality. Pro ty kdo rádi ochutnávají lokální piva, na čepu najdou tradiční piva z Knížecího pivovaru Plasy

V případě, že výlet předem plánujete a budete si sem chtít zajít na oběd nebo večeři, doporučuji si udělat předem rezervaci, bývá tu plno. 

Pivovarský šenk Plasy

Kousek dál od ZOO ale stále v podstatě jen přes silnici najdete Pivovarský šenk, jedinečné místo nejen ale především pro milovníky piva a všeho co k tomu patří. Na čepu mají mnoho tradičních i netradičních piv a objednat si tu může… 

Gotický bar Palírna u rytíře

Na nádvoří Pivovarského dvora, takže opět přes silnici od ZOO najdete tento Cafe bar. V nabídce jsou jak koktejly, destiláty, tak samozřejmě i místní piva. Bar je v původním gotickém sklípku, v létě má otevřenou i terasu. 

Wellness a fitness

Výhodou Plas je, že je tu spousta neobvyklých míst nabízející netradiční zábavu nebo aktivní odpočinek blízko sebe. Fitness tělocvičnu najdete hned vedle restaurace U Rudolfa, najdete se posilovací stroje i jiné cvičební pomůcky. Ve stejném areálu je i velmi netradiční wellness s klasickou, finskou a infra saunou, studenou sprchou (nebo spíše vědrem), pobyt ve wellness doprovází relaxační hudba. Sauny jsou v prostředí skal nebo noční oblohy.

V rámci wellness můžete zkusit i léčivou proceduru Garra Rufa, což spočívá v tom, že ponoříte nohy do nádrže se speciálním druhem rybiček a necháte je okusovat kůži z vašich chodidel. K wellness patří i zážitkové sprchy plné zvuků, vůní a tryskající vody v prostředí umělé skály. 

Ceníky a vstupné platné k roku 2022.