Dovolená v okolí Znojma – co vidět, kde bydlet?

Na přelomu června/července jsme s Mončou vyrazili na dovolenou v okolí Znojma. Bydleli jsme v jednom z wellness hotelů na vinicích. A navštívili jsme nespočet míst. Co jsme navštívili a vy byste mohli také? To jsme pro vás zpracovali v přehledném článku.

Ubytování

Pro naší dovolenou jsme vybrali Happy Star Hotel, který spadal do kategorie „wellnes“ tj má bazén, páru, posilku do které byl volný vstup spolu s ubytováním. V okolí Znojma najdete další pěkné hotely. Ideálně doporučujeme něco s parkováním ať to máte snažší. Nemusíte bydlet přímo ve Znojmě.

Cesta do Znojma

Cesta do Znojma z mého pohledu byla úplně v pohodě. Jeli jsme autem z Prahy přes D1 a Jihlavu. Jediné, co bylo nepříjemné byl provoz, který se v daném čase už valil na dovolené. Ideální by mohlo být si cestu rozpůlit nějakou zastávkou, kde se můžete protáhnout a odpočinout.

V případě, že pojedete stejnou trasu jako my, tak můžete zastavit v ZOO Jihlava. V případě, že pojedete od Brna tak se můžete zastavit v Moravském Krumlově. A pojedete-li jižní cestou od Budějovic, tak můžete cestu naplánovat třebas přes Telč.

Kde se najíst?

Budete-li ve Znojmě tak máme ověřenou indickou restauraci OM, kde jsme byli jeden večer na večeři a jde o poměrně dobrou indickou restauraci. Více restaurací jsme neotestovali, jelikož jsme měli restauraci na hotelu, ale Tusto Znojmo, Hospůdka Maxwilliam nebo reZtaurace vypadají docela v pohodě.

Z pohledu kaváren a dalších zážitků se nám hodně líbí Kavárna U mlsného kocoura nebo Enotéka znojemských vín, dále od centra pak vypadá dobře Káva na Knopp, klasické pívo pak můžete dát třebas v pivnici U šneka.

Tipy na výlety – Znojmo

První den můžete strávit přímo ve Znojmě ve kterém si můžete udělat okruh skrz centrum města. Navštívit tamní podzemí a radniční věž, pak se vydat okolo kostelu sv. Mikuláše na hrad který si můžete projít na okruhu s průvodcem. Když budete mít štěstí, tak se můžete dostat do Rotundy, kde mají jednu z nejstarších freskových kompozic v ČR.

Pěkný je také městský pivovar nebo muzeum motorismu. Můžete se projít do parku nebo do muzeí, kterých je ve Znojmu mnoho. Pěkný je městský park a hradby. Určitě najdete ve Znojmě využití na jeden den, když půjdete všude na prohlídku tak bych počítal spíše dny dva.

Tipy na výlety – Podyjí & Vranovská Přehrada

Další den se můžete vydat do národního parku Podyjí nebo na Vranovskou přehradu. Hodně se nám líbil hrad Bítov a zámek Vranov Nad Dyjí. Budete tady trávit více času v autě, jelikož památky nejsou úplně blízko sebe. Pěkné jsou také zříceniny Frejštejn a Cornštejn. Můžete také navštívit větrný mlýn v Lesné, vyhlídku na vranovskou Hráz nebo rozhlednu Rumburak.

Pěkná může být také procházka do NP Podyjí z cesty od Hranic, kde se můžete podívat na Šobeskou Lávku, Pravěké sídliště a hradiště Šobes a Vinici Šobes. Pěkná je také vyhlídka Devět Mlýnů a když budete mít štěstí tak uvidíte i Exmoorské koně. Pěkný může být také hrad Hardegg.

Tipy na výlety – Pálava & Lednicko-Valtický areál

Jste-li ze západu/severu a úplně často se na Moravu nedostanete, tak by pro vás mohlo dávat smysl podívat se dál na Moravu, konkrétně pak na Pálavu a Lednicko-Valtický areál. Kromě těchto památek se můžete vydat do Aqualandu Moravia. Pěkná také byla levandulová farma nebo sklepy Vrbice. V okolí pak můžete vidět stezku nad vinohrady nebo rozhlednu Slunečná. Pěkná může být také návštěva Mikulova nebo vyhlídka Děvín. Zajímavá může být také návštěva Dolní Věstonice.

Vybraná místa na mapě

Níže je možné nalézt vybraná místa na mapě. Většinu z nich jsme sami navštívili, nebo je máme v hledáčku pro příští cesty do této oblasti. Třeba se vám to bude hodit pro vaše cesty.

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.