Andělíček u Sušice

Kaple sv. Anděla strážce, lidově zvaná Andělíček, leží nad městem Sušice na vrchu Stráž. Z historického centra tohoto města se chůzí na vrchol dostanete za necelou půl hodinku. Tak vzhůru na túru. Vychutnejte si odtud pohled jak na Sušici, tak na celou Šumavu. 

Andělíček v Sušici

Poutní místo zde bylo vybudováno už v 17.století a je opřeno mnoha pověstmi.

Zaparkovat můžete na náměstí v centru Sušice a odtud se vydat po zelené turistické trase.  Tato trasa není bezbariérová a nedoporučuji ji ani s kočárkem, čeká vás pár schodů, s malými dětmi ale cestu v poklidu zvládnete.

Parkování na náměstí v Sušici

Druhý přístup je možné zvolit z druhé stranu vrchu Stráž, kde je parkoviště, které je od kaple vzdálené je několik desítek metrů.

V neposlední řadě sem můžete dojít v rámci jedné z naučných stezek patřící do tzv. Sušické pavučiny. Stezka se jmenuje Křížová cesta na Andělíček a je značena fialově, začíná na sušickém Náměstí Svobody.

Výhled na Sušici
Noční pohled na Sušici

K Andělíčku je možné přijít kterýkoliv den v kteroukoliv dobu, zároveň se sem konají pravidelné bohoslužby. Běžně ale není možné se podívat dovnitř, za návštěvu tohoto místa nic nezaplatíte. Sběratelské suvenýry k tomuto místo můžete zakoupit v sušickém infocentru nebo na Svatoboru.

Doporučujeme návštěvu toho místa spojit s prozkoumáním Sušicka, můžete zde narazit i na některá místa, kde se natáčel seriál Policie Modrava, můžete se vydat na Svatobor nebo vyzkoušet nějakou aktivní zábavu, které Sušice nabízí

Pohled na vrchol Stráž s Andělíčkem
V noci je Andělíček osvětlený a krásně zdobí město Sušice.