Pramen Vltavy

Pramen Vltavy se nachází cca 5,5 km jihojihozápadně od Kvildy a 600 metrů od hranice s Německem. Místo je přístupné po asfaltové silnici, po modré turistické značce, nebo na kole po cyklotrase 1041.

Na místě, které je označené jako Pramen Vltavy naleznete tůňku toto místo, tak uvidíte přírodní vývěv („tůňka“) okolo které se nachází dřevěný ochoz, který byl zprovozněn v roce 2010.


Informace o prameni Vltavy

Nadmořská výška1 172 m. n. m.
Dostupná chatane, zviklidována v roce 1953
Nejbližší obecKvilda
OznačeníPřírodní památka
Zpřístupněn1990


Jak se dostat k prameni?

K prameni se můžete dostat poklidnou procházkou po zpevněné cestě z přímo z centra Kvildy po turistické modré trase v délce 7 Km. Tato varianta patří mezi nejoblíbenější a jde o jednu z nejfrekventovanějších tras v okolí Kvildy.

Případně lze využít červenou trasu z Modravy a cestou se zastavit na vyhlídce nad Vltavským pramenem, tato trasa je delší cca 10 Km.

Nejkratší možná cesta k prameni Vltavy vede z Bučiny opět po červené (pokračování cesty z Modravy) o délce 3,5 Km.


Nejčastější otázky

Kde můžeme zaparkovat?

Pro parkování můžete využít parkoviště v centru Kvildy (10 Kč / hodinu) nebo parkoviště v centru Modravy (20 Kč / hodinu)

Kde nalezneme restauraci?

Přímo u pramene Vltavy se v dávných (začátek 20. století) nacházela chata, avšak teď v okolí pramene nic občerstvení nečekejte.

Je pramen Vltavy dostupný s kočárkem?

Ano, cesta z Kvildy je pomocí kočárku v pohodě dostupná, Počítejte však, že k prameni půjdete do kopce.

Je pramen Vltavy dostupný v zimě?

V zimně je pramen Vltavy dostupný na běžkách. Jen se může stát, že bude zapadaný sněhem a tak nic neuvidíte.

Kde nalezneme ubytování?

Bohužel ubytování přímo u Pramene Vltavy není možné, protože se nachází přímo v chráněném území národního parku Šumava. Avšak ubytování lze nalézt v okolních vesnicích Kvilda nebo Modrava odkud se můžete k prameni Vltavy také vydat.

Booking.com

Mapa

Kde naleznete parkoviště, vyhlídky nebo samotný pramen? To vše můžete vidět na následující mapě:


Jako zdroje při přípravě článku jsme využili zejména našich zkušeností, výsledků vyhledávání a také webu wikipedia.org. Poslední aktualizaci článku připravil Martin 8.6.2019.

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.