Brána do Českého ráje u Turnova

Jedná se o duchovní bránu tvořenou dřevěnými sochami, které se nachází u města Turnov. Je pravda, že jako brána do Českého ráje se označuje i město Jičín, toto místo je ale u města Turnov a brána je zde doslova hmatatelná. 

Brána do Českého ráje

Toto místo rozhodně stojí za pozornost, pokud zrovna podnikáte výlety v okolí Turnova a Hruboskalska, vydejte se po červené turistické trasa, nazývané Zlatá stezka Českého ráje, která mimo jiné vede i přes tuto bránu. Když tudy budete procházet, zastavte se a sochy si v klidu prohlédněte a vychutnejte. Stojí to za to. Místo rozhodně zaujme i děti.

Duchovní brána Českého ráje vznikla v roce 2008 pod vedením výtvarnice I.Sadecké. 

Vstup tvoří dvě velké dřevěné sochy, následuje labyrint přes který dojdete k sedmi sochám v kruhu. Sochy jsou dřevěné a každá z nich je specifická, dokonce každá je vyřezána z jiného stromu. Součástí tohoto uskupení soch je i madona s děťátkem a archanděl Gabriel. 

Sochy u Brány Českého ráje

Na bránu narazíte například při cestě po Zlaté stezce Českého ráje, kterou můžete využít například při výletu k vyhlídce Hlavatice na na hrad Valdštejn.

Zaparkovat můžete například u Penzionu Pod Hlavaticí, popřípadě na jiném parkovišti v Turnově, nejlépe v části Mašov. V ulici je také hospůdka Pod Vyhlídkou, kde se můžete před cestou nebo po cestě občerstvit. K bráně je to od pensionu asi 200 metrů, dalších asi 300 metrů je to pak k vyhlídce Hlavatici, kdo má sílu a chuť může po červené pokračovat až na hrad Valdštejn.

Cesta není vhodná pro kočárky, ale malé děti ji zvládnou.