Pension Aura Špičák

Ve dnech 27.9. a 29.9. jsem měl možnost navštívit Špičík a přepsat v pensionu Aura Špičák. Níže je možné přečíst si mojí recenzi / názor na tento pension.

Celkové hodnocení: ⭐⭐⭐⭐⭐

Zkrácené hodnocení: Vynikající a čistý pension. Vhodné pro výlety po okolí a rodinnou dovoleno. Vynikající snídaně a příjemný personál.

Obsah recenze:


Informace o pensionu

Pension Aura Špičák je vynikající pension v centru Špičáku.

Cena za noc je poměrně příjemná a personál vám umožní přijet téměř kdykoliv.

V pravé tabulce je možné vidět základní informace jako check-in nebo check-out. 🙂

Kromě základního vybavení hotelu můžete nalézt na kulečník, lyžárnu / kolárnu a interní parkoviště.

Počet hvězdiček:nehodnoceno
Cena za noc se snídaní:550 Kč + 129 Kč (snídaně)
Check-in:14:00 – 21:00
Check-out:do 10:00
Čas snídaně:07:00 – 10:00
Wi-FiAno
Televize na pokojiAno

Umístění pension

Pension Aura je umístěn přímo na silnici, která protíná Špičák. Pension se nachází nedaleko lanovky na Pancíř, horské služby a centrálního parkoviště. V případě, že budete chtít zaparkovat u pensionu, tak můžete využít jejich privátní parkoviště.

Umístění pensionu Aura

Přijedete-li na Špičák vlakem, tak se do pensionu Aura dostanete po méně frekventované silnici a přes parkoviště. Cesta z nádraží do hotelu vám zabere tak 5 – 10 minut.

Abych to shrnul, tak umístění je vynikající, protože to máte blízko do restaurace na nádraží a skiareálu Špičák. Je to tedy ideální pension na lyžování i tůry.


Železnorudsko a Špičák

Železnorudsko a Špičák je velmi oblíbená oblast zejména u lidí z Plzně. Jde o městečko Železná ruda a horskou vesničku Špičák. Celé Železnorudsko je spojené železniční tratí Špičák – Železná Ruda Alžbětín.

V Železné rudě naleznete informační centrum, muzeum, vyhlášené cukrárny nebo restaurace. Na Špičáku naleznete dobrou restauraci na nádraží a skiareál Špičák.

Ze Špičáku se můžete vydat na ledovcová jezera nebo do dalších částí Šumavy. Rozhodně je to zajímavé místo na návštěvu. 🙂


Fotografie

Na následujícím obrázku je možné vidět několik fotografií z víkendu 27.9. – 29.9. Bohužel máme fotky pouze zvenčí, jelikož jsme zapomněli vyfotit pokoje.

Spali jsme však v 8. pokoji a fotky můžete nalézt na oficiálním webu.

Fotka pensionu aura zvenku. Vlevo se nachází parkoviště a napravo silnice protínající Špičák.

Fotka pensionu Aura zvenku

Níže je možné vidět parkoviště, kde jsme parkovali naše auto. Jde o soukromé parkoviště. Napravo je pak schované sezení, kde můžete posedět. Co jsme pochopili, tak penzion je oblíbený u motorkářů. Vaší motorku můžete schovat pod přístřeškem.

Fotka privátního parkoviště

Názor

✳️ Pension Aura je pension pro nenáročné. Krásně uklizený, klidný a můžete si zde pořádně odpočinout. Jde o klasický rodinný pension, který využijete při dovolené na Šumavě.

✳️ Pokoj byl krásně uklizený s poměrně pohodlnou postelí a zároveň krásnou koupelnou. Měl jsem možnost spát v podkrovním pokoji a musím uznat, že to byla naprostá paráda.

✳️ Pokoj číslo 8. měl k dispozici balkón s výhledem na Špičák, který jsme bohužel nevyužili, jelikož bylo sychravé počasí a nebylo to na „vysedávání na balkóně“.

✳️ Snídaně začínala v 07:00 a šlo o klasické švédské stoly, kde bylo možné nalézt klasickou výbavu. Od vajíček, přes salámy, šunky až po cerálie. Kafe jsem si bohužel nedal, ale džus byl vynikající

✳️ Wi-fi byla v pohodě, takže kdybyste potřebovali pracovat, tak zde nebudete mít problém. Zkoušel jsem i televizi, kde jsem nalezl všechny kanály, které jsem očekával. Od klasických televizních programů (ČT1, ČT2, NOVA, Prima) až po ty méně obvyklé.

✳️ Pension Aura je vhodný pro rodiny i páry a rozhodně bych se sem nebál vydat v případě, že budu chtít lyžovat na Špičáku nebo cestovat po Železnorudsku.


Co dělat v okolí?

Jak jsem již psal výše, tak je možné navštívit cukrárny v Železné rudě nebo restauraci na nádraží. Restaurace na nádraží je Plzeňského typu, takže očekávejte pivo, kofolu a dobré jídlo.

Budete-li chtít navštívit cukrárnu, tak doporučuji Sněhurku v Železné rudě. Jestli jste příznivcem dobrého kafe, tak Cross-Café by mohlo být v pohodě. 🙂

Na severu Šumavy

Pamatujte, že pension Aura je umístěný na severu Šumavy, takže je zde nádherná příroda, kterou budete moc prochodit. Nedaleko ubytování jsou ledovcová jezera (černé a čertovo) případně lze vyjet lanovkou na pancíř.


Jako zdroje při přípravě článku jsme využili zejména našich zkušeností, výsledků vyhledávání. Poslední aktualizaci článku připravil Martin 10.11.2019. Národní park Šumava je úplně super.

Fotky jsme si vyfotili sami a vyhrazujeme si na ně tedy veškerá práva. 🙂

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.