Grandhotel Zvon České Budějovice

Ve dnech 31.10. a 1.11. jsem měl možnost navštívit České Budějovice a přepsat v Grandhotelu Zvon České Budějovice. Níže je možné přečíst si mojí recenzi / názor na tento hotel.

Celkové hodnocení: ⭐⭐⭐⭐⭐

Zkrácené hodnocení: Vynikající hotel na přespání na pracovní cestě. Dobré snídaně a pěkné pokoje.

Obsah recenze:


Informace o hotelu

Grandhotel Zvon je čtyřhvězdičkový hotel v centru Českých Budějovic.

Cena za noc je poměrně příjemná a personál vám umožní přijet téměř kdykoliv.

V pravé tabulce je možné vidět základní informace jako check-in nebo check-out. 🙂

Kromě toho můžete využít dalších hotelových služeb:

  • Bar
  • Restauraci
  • Snídani do pokoje
  • Bussines centrum
  • Trezor
  • Výtah
Počet hvězdiček:⭐⭐⭐⭐
Cena za noc se snídaní:1 331 Kč
Check-in:17:00 – 24:00
Check-out:06:00 – 11:00
Čas snídaně:06:30 – 11:00
Wi-FiAno
EthernetAno
Televize na pokojiAno
Klimatizace na pokojiAno

Od kolegů, se kterými jsem se bavil mám informaci, že cena za ubytování se v hotelu průběžně proměňuje. Tento fakt dokazuje i následující graf vývoje ceny z vyhledávače Google.

Vývoj ceny u Grandhotelu Zvon.

Umístění hotelu

Grandhotel Zvon je umístění přímo na náměstí v Českých Budějovicích. Můžete zaparkovat buď na parkovišti hotelu (musíte se domluvit) nebo využít placené parkoviště na Mariánském náměstí nebo parkoviště na Senovážném náměstí.

Umístění Grandhotelu Zvon v Českých Budějovicích
Umístění Grandhotelu Zvon v Českých Budějovicích

Přijedete-li do Českých Budějovic vlakem, tak se do hotelu dostanete přes Lannonovu třídu a cesta nádraží > hotel vám zabere tak 10 – 15 minut.

Abych to shrnul, tak jde o vynikající umístění přímo v centru. Ovšem pozor parkujte jenom na výše vypsaných místech. V centru jsou normální placené zóny.


České Budějovice

Budějovice jsou krajské město jihočeského kraje. Město je postavené na rovince a nejlépe se v něm dostanete třeba na koloběžce nebo kole. V centru, naleznete mnoho kaváren nebo restaurací.

České Budějovice jsou považovány za studentské město díky Jihočeské univerzitě. Naleznete zde mnoho firem. 🙂

Z Českých Budějovic se můžete vydat třeba do Českého Krumlova, Třeboně nebo na jižní část Šumavy. Jde o dobře situované město a rozhodně stojí za návštěvu.


Fotografie

Na následujícím obrázku je možné vidět detail mého pokoje ze dne 31.10. jak můžete vidět tak šlo o podkrovní pokoj (v horním patře) s dvěma postelemi.

Před postelemi je televize a nalevo byl ještě pracovní stůl a minibar. Vzhledem k mému pozdnímu příchodu a brzkému check-outu jsem na hotelu nepracoval a tudíž nemám fotku.

Obrázek mého pokoje

Na následujícím obrázku je možné vidět fotku z části koupelny – záchod a sprchový kout. Sprchový kout měl v sobě po mém příchodu mírnou prasklinu, takže jsem se bál, že jej prošlápnu, ale nakonec vše v pohodě.

Obrázek koupelny

Názor

✳️ Myslím si, že ubytování v Grandhotelu Zvon v Českých Budějovicích si užijete v případě, že jste přijeli do Budějovic za prací / na jednání a budete si chtít odpočinout.

✳️ Pokoj byl krásně uklizený s poměrně pohodlnou postelí a zároveň krásnou koupelnou. Měl jsem možnost spát v podkrovním pokoji a musím uznat, že to byla naprostá paráda.

✳️ Snídaně začínala v 06:30 a šlo o klasické švédské stoly, kde bylo možné nalézt klasickou výbavu. Od vajíček, přes salámy, šunky až po cerálie. Kafe jsem si bohužel nedal, avšak džus byl vynikající.

✳️ Když budete mít velké štěstí, tak budete mít výhled na náměstí v mém případě jsem měl pokoj bohužel na druhou stranu, takže jsem si pohled na náměstí musel vychutnat až ráno u snídaně.

✳️ Wi-fi byla v pohodě a na pokoji byl i Ethernet, takže kdybyste potřebovali pracovat, tak nebudete mít problém. Zkoušel jsem i televizi, kde bohužel nebyly všechny televizní programy (Prima Max,…). Klasické televizní programy (ČT1, ČT2, NOVA, Prima) byly v pohodě.

✳️ S rodinou bych se do Grandhotelu Zvon asi nevydal, ale na „otočku“ a rychlé přespání to bylo vynikající.


Co dělat v okolí?

Když jsem v Českých Budějovicích, tak jsem tam většinou za prací, takže jsem moc akcí nenavštívil. Každopádně nedaleko Grandhotelu Zvon můžete nalézt příjemnou kavárnu Dallmayr café & bar, která má běžně otevřeno od 08:00 – 21:00 a kde si můžete dát kromě kafe i pivo Budvar.

V případě že budete mít hlad, tak můžete navštívit hotelovou restauraci plzeňského typu, takže zde naleznete pivo Plzeň a takovou tu klasiku. V případě že budete chtít jít na indii, tak mohu vřele doporučit indickou restauraci, která je vedle náměstí.

Nedaleká Šumava

Budete-li mít auto a nebudete chtít být v Českých Budějovicích a okolí, tak vám mohu vřele doporučit Český Krumlov nebo Lipno a stezku korunami stromů.


Jako zdroje při přípravě článku jsme využili zejména našich zkušeností, výsledků vyhledávání. Poslední aktualizaci článku připravil Martin 9.11.2019.

Fotky jsme si vyfotili sami a vyhrazujeme si na ně tedy veškerá práva. 🙂

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.