Vstupné do Parku Güell v Barceloně

Park Güell je slavný park v Barceloně, který navrhl architekt Antoni Gaudí. Původně měl sloužit jako luxusní obytný komplex, ale nakonec byl přeměněn na veřejný park. Je to unikátní příklad gaudíovské architektury s organickými tvary, mozaikou a kombinací přírodních prvků s architekturou.

Park je známý pro svou bránu s keramickým drakem, dlažbu ve tvaru hada a terasu s výhledem na město a moře. V parku se nachází také Casa-Museu Gaudí, dům, kde Gaudí žil. Park Güell je turistickou atrakcí, kterou navštěvují miliony lidí z celého světa. Je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a nabízí zelené plochy a krásné výhledy na Barcelonu.


Zdroj fotky: GetYourGuide.com

Park má otevřeno každý den od 9:30 do 19:30

Koupit vstupné do Parku Güell

Doporučujeme si koupit vstupenku na konkrétní čas, ideálně si pak zarezervovat prohlídku s průvodcem, který umí přeskočit frontu.

Park Güell byl postaven mezi lety 1900 až 1914. Veřejnou dopravou se do něj dostanete pomocí metra. Nejbližší stanice metra je Lesseps (linka L3) nebo Vallcarca (linka L3). Odtud je možné pokračovat pěšky, ale musíte počítat s mírným stoupáním a chůzí přibližně 15-20 minut. Lepší je autobusová doprava. Konkrétně pak linky autobusů 24, 32, 92 a H6 vás dovezou přímo k hlavnímu vstupu do Parku Güell.

Co dalšího dělat v okolí Parku Güell?

Nejlepší je spojit návštěvu Parku Guell s návštěvou Sagrada Familia nebo Recinte Modernista de Sant Pau.

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.