Vstupné do Casa Batlló v Barceloně

Casa Batlló je slavná budova v Barceloně navržená architektem Antoniem Gaudím. Postavena v letech 1904-1906, je považována za jedno z nejvýznamnějších děl modernistické architektury. Její fasáda je pokrytá keramickými dlaždicemi ve vlnících tvarech a různých barevných odstínech, což jí dodává pohádkový vzhled.

Vnitřní prostory Casa Batlló jsou stejně ohromující. Gaudího genialita se odráží v organických tvarech, obloucích a zakřivených liniích, které charakterizují celou budovu. Skleněné vitráže, dřevěné obklady a dekorativní prvky dotvářejí atmosféru a přinášejí do domu kouzlo.


Zdroj fotky: GetYourGuide.com

Dům má otevčeno každý den od 09:00 do 20:00

Koupit vstupné do Casa Batlló

Kupte si vstupenku dopředu, ať nemusíte čekat ve frontě. Často se vyplatí domluvit si i prohlídku domluvíte-li se anglicky. Přeskočíte tak frontu.

Balkón ve tvaru kostky je jedním ze slavných prvků Casa Batlló. Vyveden ze skleněných keramických dlaždic, připomíná živý obličej s kostkami a dává budově nezapomenutelný vzhled. Nádvoří s organickými tvary a různobarevnými mozaikami propouští do interiéru denní světlo a vytváří harmonickou atmosféru.

Casa Batlló je otevřena veřejnosti jako muzeum a turistická atrakce. Návštěvníci mohou prozkoumat vnitřní prostory, terasy a vyhlídkovou střechu, odkud se mohou těšit na úchvatný výhled na Barcelonu. Tato fascinující budova je symbolem města a představuje nejen Gaudího umělecký talent, ale i jeho přínos k architektonickému dědictví.

Do Casa Batlló se nejlépe dostanete pomocí metra. Nejbližší stanice jsou Passeig de Gràcia (linky L2, L3 a L4) nebo Diagonal (linky L3 a L5). Po výstupu z metra je budova Casa Batlló vždy v docházkové vzdálenosti.

Co dalšího dělat v okolí Casa Batlló?

Ideální je spojit návštěvu Casa Batlló s návštěvou Casa Milà, která se nachází ve stejné ulici. Nedaleko je také náměstí Katalánska nebo Sagrada Família.

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.