Vstupné do Casa Milà v Barceloně

Casa Milà, známá také jako La Pedrera, je slavná budova v Barceloně navržená architektem Antoniem Gaudím. Byla postavena v letech 1906 až 1912 pro Pere Milà a jeho manželku Roser Segimonovou. Její organická a křivolaká architektura je typická pro Gaudího práce. Budova je postavena z betonu a má devět pater. Její fasáda připomíná přírodní tvary a na střeše najdeme impozantní soubor skulptur a výklenků ve tvaru chimér a kominíků.

Casa Milà byla původně obytným domem, ale v roce 1964 byla přeměněna na muzeum. V interiéru se nachází unikátní detaily, které navrhl sám Gaudí. Muzeum představuje dílo Antoniho Gaudího, historii budovy a její vývoj. Casa Milà je turistickou atrakcí a každoročně ji navštíví tisíce turistů. V roce 1984 byla budova zapsána na seznam světového dědictví UNESCO jako významná památka modernistické architektury.


Zdroj fotky: GetYourGuide.com

Casa Milà má otevčeno každý den od 09:00 do 23:00

Koupit vstupné do Casa Milà

Kupte si vstupenku do Casa Milà dříve než vyrazíte do Barcelony a využijte možnosti „skip-the-line“ kterou přeskočíte frontu spolu s audio průvodcem.

Casa Milà je jedinečným příkladem Gaudího geniality a patří mezi nejuznávanější díla modernistické architektury na světě. S jejími složitými tvary a využitím betonu jako inovativního materiálu představuje architektonický skvost. Návštěva této budovy je nezapomenutelným zážitkem a důležitou součástí prozkoumávání kulturního bohatství Barcelony.

Nejbližší stanice metra je Diagonal (linky L3 a L5) odkud je Casa Milà v docházkové vzdálenosti. V případě potřeby můžete využít i autobus, například linku 7, 16, 17 nebo 22.

Co dalšího dělat v okolí Casa Milà?

Ideální je spojit návštěvu Casa Milà s návštěvou Casa Batlló, která se nachází ve stejné ulici. Nedaleko je také náměstí Katalánska nebo Sagrada Família.

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.