Vstupné Sagrada Família v Barceloně

Sagrada Família je katedrála v Barceloně, Španělsko. Její stavba začala v roce 1882 a stále není dokončena. Katedrála je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí ve Španělsku s více než 3 miliony návštěvníků ročně. Její design je unikátní kombinací gotických, modernistických a organických prvků.

Katedrála má 18 věží, z nichž nejvyšší je Věž Ježíše Krista s výškou 172,5 metrů. Po dokončení bude mít nejvyšší církevní věž na světě. Fasáda katedrály je zdobena biblickými motivy a sochami, které zobrazují různé aspekty Ježíšova života. Vnitřek je plný sloupů ve tvaru stromů a barevných skleněných oken, které vytvářejí krásnou atmosféru.


Zdroj fotky: GetYourGuide.com

Otevřeno je každý den od 09:00 do 18:00

Koupit vstupné do Sagrada Família

Na prohlídku Sagrada Família může být ideální koupit si vstupenku spolu s audio průvodcem – ten je obvykle v angličtině. Umíte-li dobře anglicky tak si můžete relativně levně koupit průvodce se kterým můžete přeskočit frontu.

Financování stavby Sagrada Família závisí na vstupném od návštěvníků a darech. Byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2005 jako významný příklad modernistické architektury. Po dokončení bude Sagrada Família nejen významnou církevní stavbou, ale také jedním z nejzajímavějších architektonických a uměleckých děl v historii.

Katedrála se nachází na dvou linkách metra, konkrétně pak na stanici „Sagrada Família“ na linkách L2 (fialová) nebo L5 (modrá) výstupy jsou prakticky vedle katedrály. V okolí je pak park a kavárny, kam si můžete v klidu sednout a vychutnat pohled na Katefrálu Sagrada Família.

Co dalšího dělat v okolí Sagarada Família?

Dobrým nápadem s čím můžete spojit návštěvu Sagrady Família je Park Guell nebo Recinte Modernista de Sant Pau, což je bývalá nemocnice na konci jedné z ulic, které vedou do kopce od katedrály. Nedaleko katedrály je také oficální fanshop FC Barcelona, avšak lepší je navštívit přímo stadion.

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.