P+R parkoviště v Praze

Možná jste stejně jako já potřebujete čas od času do Prahy a hledáte jak se do ni efektivně dostat. Jednou z cest pominuli vlak nebo autobus je auto, pričemž v Praze funguje systém P+R parkovišť, kde můžete za pár peněz nechat auto celý den a nerušeně si užít metropoli.

Do Prahy jedu ze západu

Přijíždíte-li do Prahy ze západu, jihozápadu, severozápadu tak vám mohu doporučit následující tři P+R parkoviště, které mám prozkoumané a odzkoušené.

P+R Zličín

Začnu Zličínským parkovištěm, jelikož jej využívám nejvíce a nejčastěji.

Celkem se zde nachází 2 parkoviště s celkovou kapacitou 144 aut a v dochodové vzdálenosti (prakticky hned vedle) je stanice metra B ze které se dostanete na Staroměstské náměstí do 35 minut.

Dostupnost parkoviště je po celý den tedy 24/7 a za celodenní parkování zde zaplatíte 100 Kč.

Takže se zde lze pohodlně zaparkovat po celý den. Z mé zkušenosti je však nutné přijet brzo (v pracovní dny) jelikož mezi sedmou a osmou jsou již obě Zličínská parkoviště zaplněná.

Zdroj TSK Praha

Klíčové informace o P+R Zličín:

Celková kapacita144 aut
Otevírací dobanonstop (24/7)
Celodenní parkování100 Kč
Cesta na Staroměstské náměstí35 minut pomocí Metra B

P+R Kotlářka

Další parkoviště které hojně využívám když jedu do Prahy je P+R na Kotlářce. Toto parkoviště dlouho nebylo hlídané a bylo zdarma. Nyní se zde nachází závora a platí se na něm.

Další menší nevýhodou je, že toto parkoviště není na metru, takže po zaparkování musíte dojít na nedalekou zastávku (cca 6 minut) a následně musíte jet do centra tramvají.

Z mé zkušenosti je zde místo jak ráno tak i večer, takže je jedno kdy na parkoviště přijedete. Co záleží je kde se rozhodnete parkovat. Z mé zkušenosti více u lesa (na fotce nalevo) stávají auta lidí z blízkých baráků a také je tam nejvíce stínu.

Co zde může být blocker je že je zde omezené stání na maximálně 12 hodin. Ale myslím že jsem zde párkrát nechal auto na delší dobu a nic speciálního se nestalo. Ale ruku do ohně bych za to nedal. Zejména už ne teď kdy je na místě závora.

Zdroj TSK Praha

Klíčové informace o P+R Kotlářka:

Celková kapacita181 aut
Otevírací dobanonstop (24/7)
Celodenní parkování50 Kč
Cesta na Staroměstské náměstí27 minut Tramvají

P+R Nové Butovice

Párkrát jsem vyzkoušel parkování na Nových Butovicích. Za mě je nevýhoda že toto parkoviště je reálně hodně malé a je docela hodně v Praze.

Párkrát se mi stalo že zde bylo plno a že jsem musel jet na jiné parkoviště (třeba na Kotlářku) nebo jsem musel auto nechat „na prasáka“ v okolní zástavbě. Ale už jsem slyšel pár lidí, kteří si stěžovali že jim místní ojeli klíčem auto, takže na každodenní parkování to zde nebude.

Výhodou je že je parkoviště hned vedle metra B a dá se z něj rychle dostat do centra.

Co zde může být blocker je že je zde je stejně omezené stání na maximálně 12 hodin jako na Kotlářce a že parkoviště není hlídané.

Zdroj: TSK Praha

Klíčové informace o P+R Nové Butovice:

Celková kapacita57 aut
Otevírací dobanonstop (24/7)
Celodenní parkovánízdarma
Cesta na Staroměstské náměstí26 minut pomocí Metra B

Jedu do Prahy z východu

Popravdě východní část nemám tak najetou jako západ nicméně i zde je hodně P+R parkovišť. Ba dokonce bych řekl že jich zde je více než na západě. Co bych vám doporučil jsou:

  • P+R Letňany s kapacitou pro 633 aut
  • P+R Černý Most I. a II.
  • P+R Depo Hostivař s kapacitou pro 110 aut
  • P+R Chodov s kapacitou pro 653 aut

Poptám se kolegů, kamarádů a v Praze a zjistím jak na tom jsou a pokusím se doplnit alespoň základní informace.

Kde jinde se dá v Praze pohodlně zaparkovat?

Co mi jednu dobu dobře fungovalo bylo parkování u MR.PARKIT díky kterým se dá docela pohodlně zaparkovat i v centru Prahy za poměrně dobrou cenu. Ostatně jsem to využíval když jsem v Praze pracoval a věděl jsem že budu potřebovat třeba krátce po obědě vyrazit zpět do Plzně k zubaři nebo tak nějak.

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.