Kam jít do bazénu v Praze?

Před nedávnem jsem chtěl začít v Praze po práci plavat. Přemýšlel jsem kam budu chodit a přitom jsem zjistil že vlastně neexistuje jeden web na kterém by byly shromážděné bazény a rozhodl jsem se že tuto stránku vytvořím a třeba někomu pomohu.

Bazén v Podolí

Asi nejznámější bazén, který je v Praze a který je asi nejdostupnější z centra nebo z Prahy 4. Doporučuji předem se podívat na rozpisy drah abyste měli kde plavat. Během léta to nevypadá jako problém, ale vsadím se že v zimě (mimo léto) zde bude hodně plavců plavat.

Zároveň jestli se do bazénu budete chtít vydat o víkendu tak doporučuji předem se podívat na jejich webové stránky jestli se náhodou nekonají závody. Myslím že zde se konávali vždy nejčastěji. Během léta si lze koupit celodenní vstupenku případně vstupenku i na celý měsíc.

Otevírací doba06:00 – 21:45
Cena za hodinu a půl dospělý150 Kč
Cena za hodinu a půl dítě90 Kč
Nejbližší zastávkaKublov nebo Dvorce (tramvaj)
Bazény1x 50m vnitřní
1x 33m venkovní vyhřívaný
1x 50m venkovní

Bazén Barrandov

Bazén Barrandov není jen klasický plavební bazén s vířivkou. K dispozici zde jsou také 2 tobogány o délce 115m a 62m, zároveň zde narazíte na divokou řeku. Zkrátka bazén na Barrandově by šlo klasifikovat jako aquapark a proto bych zde očekával větší koncentraci dětí. Avšak v normálním týdnu to nemusí být tak špatné. Je-li pro vás cena přijatelná a lokalita v pohodě tak bych asi doporučil. Případně můžete využít na návštěvu s dětmi.

Otevírací doba8:00 – 22:00
Cena za 100 minut dospělý199 Kč
Cena za 100 minut dítě139 Kč
Nejbližší zastávkaSídliště Barrandov (tramvaj)
Bazény1x 25m vnitřní

Bazén Strahov

Bazén Strahov je zase přesný opak toho co je na Barrandově. Zde jde pouze o bazén s dráhami a nic víc. Drobnou nevýhodou je, že bazén je aktuálně (18.7. – 31.8. uzavřen) takže než se vydáte tak se podívejte na to jestli je bazén otevřený…

… zejména pak během roku si chcete ověřit že jdete do otevřeného bazénu. Protože díky tomu že je na kolejích zde může probíhat čas od času výuka nebo si tento bazén často rezervují různé spolky / kluby a dráhy jsou obsazené. Dostupnost je na můj vkus také trošku horší, ale z Anděla se dá vyjet autobusem.

Otevírací dobadočasně uzavřen
Cena za hodinu dospělý80 Kč
Cena za hodinu dítě40 Kč
Nejbližší zastávkaKoleje Strahov (bus)
Bazény1x 25m vnitřní

Bazén Řepy

Tento bazén pro mě nakonec vyhrál jelikož je v okolí místa kde aktuálně bydlím. A je to vlastně takový skrytý drahokam. Dá se sem dojet tramvají devítkou (je to až na konečné) a ačkoliv zde není mnoho drah, tak se zde dá docela i dobře zaplavat. Výhodou je nejen dobrá dostupnost, ale i blízké parkoviště, které je součástí sport centra Řepy.

Kromě „studeného“ bazénu je v areálu také dostupná vířivka a bazén ve kterém jsou trysky a lze se nechat namasírovat – zároveň v základní ceně je vstup do páry. Případně si můžete zaplatit vstup do wellnes, ale ten jsem zatím nikdy nevyužil.

Otevírací dobaPO – PÁ 7:00 – 21:00
SO – NE 9:00 – 21:00
Cena za hodinu a půl dospělý140 Kč
Cena za hodinu a půl dítě110 Kč
Nejbližší zastávkaSídliště Řepy
Bazény1x 25m vnitřní

Bazén Chodov

Další plavecký bazén který je v Praze je bazén na Chodově. Ten je zase podobný tomu, který je v Řepích s tím že zde je navíc tobogán, který je součástí vodního světa. Také tady lze nalézt centrum dětského plavání kde se nejspíš děti mohou učit plavat (placené kurzy). Co je dobré je že všechny části plaveckého bazénu jsou od sebe oddělené, takže půjdete-li plavat dráhy tak nebudete mít problém s dětmi.

Otevírací dobaPO – PÁ 7:00 – 21:00
SO – NE 8:00 – 21:00
Cena za 110 minut dospělý170 Kč
Cena za 110 minut dítě110 Kč
Nejbližší zastávkaBrodského, Benkova (bus)
Bazény1x 25m vnitřní

Bazén Slavia Praha

Během léta je otevřený venkovní areál. Během zimy (školního roku) je pak možné navštívit 25m krytý bazén. Toto je klasický klubový bazén. Očekával bych že zde bude hodně plavat právě klub a plavání pro veřejnost bude jen občas (to si chcete ohlídat)…

… cena pak na hodinu a půl vychází na 140 Kč pro dospělého nebo 80 Kč pro dítě do patnácti let. Venkovní bazén je 50m a během léta cena vychází na 210 Kč | 130 Kč (dospělý | dítě) pro dopolední čas a od 15:00 stojí bazén 160 Kč | 100 Kč.

Ostatní bazény v Praze

Plaveckých bazénů je samo sebou v Praze víc, ale už jsou pro mě trošku z ruky, takže je nemám prozkoumané a nejprve je musím navštívit abych o nich dokázal něco napsat. Proto prosím vydržte a nebojte se něco o nich dříve či později napíšu.

  • Bazén Hloubětín
  • Bazén Letňany
  • Bazén Šuka
Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.