Svět medúz v Praze

Svět medúz je unikátní projekt, který se nachází v Praze na střeše obchodního centra Arkády Pankrác. Je to místo, kde, jak název napovídá, proniknete hluboku do života medúz. Jedná se hlavně o akvária s medúzami doplněné audiovizuálními efekty včetně míst, kde je možnost udělat si skvělé instagramové fotky.

Také se tu dozvíte všechno možné i nemožné o medúzách, o tom, že medúzy na Zemi žili ještě před dinosaury, o tom, kde všude na světě žijí, jaké všechny možné tvary a velikosti medúzy mohou mít či které medúzy jsou smrtelně nebezpečné?

Co tam uvidím?

Poté co projdete přes pokladnu, tu najdete více než 30 druhů medúz ve 38 akváriích. Celkem se uvádí, že tu v akváriích žije až 10 000 jedinců. Toto místo má dokonce zápis v Guinessově knize rekordů, za největší kruhové akvárium. Najdete tu také klouzačku pro děti, která končí na proti největšímu akváriu, pak také interaktivní zónu pro děti, bistro s unikátním interaktivním stolem a také dětské hřiště na střeše Světa medúz.

Na hřiště se dostanete i bez vstupenky do světa medúz. Jedná se o venkovní zónu, kam je přístup pro všechny návštěvníky obchodního centra zdarma, najdete zde trampolíny, kuličkovou dráhu či různé balanční prvky. 

V areálu jsou pak celkem úzké uličky, jestli si chcete všechna akvária prohlédnou v klidu, bez tlačenic a front a s dostatkem vzduchu, pokuste se vybrat nějaký den, kdy očekáváte, že by tam mohlo být méně lidí, třeba na podzim, v zimě nebo na jaře ve všední den mimo prázdniny. Doporučuji toto místo zejména pro ty, kteří sem chtějí vzít děti, ty si užijí klouzačku, interaktivní kreslení nebo taneční projekční plochu, kterou jinde nenajdete. Pro bezdětné návštěvy bude prohlídka celkem krátká, zabere vám od 15 do 45 minut podle návštěvnosti a toho jak moc budete číst informační panely.

Takže doporučuji toto místo navštívit, když už třeba budete v Praze někde blízko a budete si chtít udělat netradiční odpoledne, tak určitě můžete zkusit toto místo navštívit. A spojit to třeba s návštěvou obchodního centra nebo s návštěvou nějakého jiného zajímavé místa v okolí.

Pokud  ale máte v plánu udělat výlet do Prahy s jedním cílem a to Světem medúz, ještě bych si to rozmyslela a buď naplánovala raději výlet do ZOO, kde není problém strávit celý den, nebo si ke Světě medúz naplánovat ještě nějaký jiný cíl. Protože Svět medúz máte prošlý za chvilku, a zvlášť když tam jdete bez dětí, bude to ještě kratší návštěva.  

Otevírací doba

denně9:00 – 21:00

Ceník

Základní vstupné dospělí260 Kč
Děti 2-15 let, ZTP a ZTP/P*(doprovod ZTP má vstup zdarma)170 Kč
Děti do dvou let zdarma
Studenti a senioři od 65 let200 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 1 dítě)550 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti)650 Kč

Jak se dostat do Světa Medúz?

Svět medúz se nachází v pražském obchodním centru Arkády Pankrác. Adresa je Na Pankráci 86, 140 00 Praha. Obchodní centrum je v centru Prahy, v případě, že do Prahy přijedete vlakem, je nejvhodnější využít linku metra C, z Hlavního nádráží nastoupíte na linku metra C směrem Háje vystoupíte na zastávce Pankrác a do obchodního centra dorazíte ani ne za 15 minut. Kromě zastavky metra C Pankrác, se sem dostanete také autobusem číslo 188, 193 nebo H1.

V obchodním centru je třeba vyjet eskalátory nebo výtahem až do nejvyššího patra a pak následovat směrovky do Světa medúz, chvilku se dostanete ven mimo zastřešený prostor OC. A pak narazíte na vstup do areálu. 

Parkování

Parkoviště s dostatečnou kapacitou se nachází u obchodního centra. Dvě hodiny parkování denně jsou zdarma, každá další započatá hodina je zpoplatněna sazbou 40 Kč za hodinu, ale parkování v odpoledních hodinách od 17:00 – 22:00 je zdarma. Výhodné je parkování o víkendech, které není zpoplatněno. 

Jídlo a pití

Ve Světě medúz najdete také bistro, kde si kromě vychutnání kávy, dezertů, pizzy nebo limonád, najdou zábavu i vaše děti, mohou si tu třeba vymalovat medúzy. Posedět můžete u zajímavého interaktivního stolu či na venkovní terase. Další občerstvení především ve formě mnoha fastfoodů nabídne Obchodní centrum Arkády Pankrác.

Můžu sem jít v zimě?

Ano, Svět medúz je celý zastřešený a expozice je otevřena po celý rok. 

Suvenýry

Samostatný obchod se suvenýry tu zatím není, pár drobností si lze zakoupit hned na začátku u poklady, případně se můžete k pokladně pro suvenýry na konci návštěvy vrátit. 

Může se tu fotit?

Ano, objevíte tu několik míst, kde lze udělat skvělé fotky. 

Ceník a vstupné jsou platné k roku 2022.