Rozhledna Krkavec

Rozhledna Krkavec se s svými 98 schody tyčí do výšky 18,2m nad terén. Můžete ji nalézt nedaleko Plzeň v Plzeňský kraj. Kdy je rozhledna otevřená, jak se na ni dostat, kolik se platí vstupné se dozvíte dnes.

Otevírací doba rozhledny

Otevírací doba se řídí občerstvením na Krkavci.

Měsíc Otevírací doba
Leden neznámo
Únor neznámo
Březen neznámo
Duben neznámo
Květen Pá – Ne 10:00 – 20:00
Červen Pá – Ne 10:00 – 20:00
Červenec Pá – Ne 10:00 – 20:00
Srpen Pá – Ne 10:00 – 20:00
Září Pá – Ne 10:00 – 20:00
Říjen neznámo
Listopad neznámo
Prosinec neznámo

 

Vstupné na rozhlednu

Vstupné pro dospělé 25Kč
Vstupné pro děti 25Kč
Platba kartou Ano
Více informací Platí se u vstupu na rozhlednu, nově na Krkavci můžete i přespat.
Oficiální web Mapy.cz

 

Parkování

K rozhledně se autem nedá vyjet, auto je možné nechat na cestě mezi Plzní a Ledcemi a cca 700m vyjít pěšky do kopce. Lepší je však auto nechat na Košutce nebo v Chotíkově a udělat si delší výlet.

O rozhledně Krkavec

Rozhledna na Krkavci je turistickým cílem, který se nachází nedaleko Plzně. Je umístěna na vrcholu Krkavce, který patří mezi tři nejvyšší vrcholy v okolí Plzně. Rozhledna byla postavena v roce 1901 a dosahuje výšky 18,2 metru. Z její vyhlídkové plošiny, která se nachází ve výšce 16 metrů, je nádherný výhled na Plzeňskou kotlinu, Šumavu, Český les a další okolní vrchoviny.

Kromě rozhledny se na Krkavci nachází také občerstvení, které nabízí bohatý sortiment jídel a místní specialitu – pivo K1. V areálu rozhledny jsou také vyhrazené prostory pro děti, včetně pískoviště, skluzavky a houpaček. Krkavec je oblíbeným místem jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty. K rozhledně vede několik značených turistických tras a je také přístupná po místní komunikaci.

Historie Krkavce sahá až do roku 1900, kdy byla zahájena stavba rozhledny. V roce 1901 byla rozhledna dokončena a slavnostně otevřena. Od té doby slouží jako turistická atrakce a místo s nádherným výhledem na okolní krajinu. Pojmenována je po profesoru Janu Simlovi, jednom ze zakladatelů KČT v Plzni.

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.