Rozhledna Klatovská hůrka

Rozhledna Klatovská hůrka se s svými 78 schody tyčí do výšky 15m nad terén. Můžete ji nalézt nedaleko Klatovy v Plzeňský kraj. Kdy je rozhledna otevřená, jak se na ni dostat, kolik se platí vstupné se dozvíte dnes.

Otevírací doba rozhledny

Měsíc Otevírací doba
Leden zavřeno
Únor zavřeno
Březen zavřeno
Duben zavřeno
Květen Pá – So 14:00 – 19:00
Červen Pá – So 14:00 – 19:00
Červenec Pá – So 14:00 – 19:00
Srpen Pá – So 14:00 – 19:00
Září Pá – So 14:00 – 19:00
Říjen zavřeno
Listopad zavřeno
Prosinec zavřeno

 

Vstupné na rozhlednu

Vstupné pro dospělé 25Kč
Vstupné pro děti 15Kč
Platba kartou neznámo
Více informací Platí se u obsluhy stánku s občerstvením.
Oficiální web Mapy.cz

 

Parkování

Parkoviště se nachází 20 minut chůze pod kopcem.

O rozhledně Klatovská hůrka

Před mnoha lety na tomto místě stával kostel sv. Anny, který byl zrušen Josefem II. Dnes zde stojí výletní restaurace s prosklenou rozhlednou, postavená na základech původního kostela po druhé světové válce. Od roku 2001 je restaurace opuštěná a objekt začal postupně chátrat. Nicméně od roku 2006 jej spravuje občanské sdružení Klub přátel Klatovska a od června 2016 je rozhledna pravidelně přístupná veřejnosti. Zde se také konají různé akce pro děti i dospělé.

Na místě rozhledny stával v středověku gotický kostel Proměnění Krista Pána, který zanikl v 15. století. Poté byl v 18. století postaven barokní kostel sv. Anny, který však později ztratil svou funkci a stal se zříceninou. V 19. století byl presbytář kostela opraven a vytvořena vyhlídková plošina. Postupně byla také stavěna věž, která získala podobu mohutné věže.

Rozhledna byla uzavřena od konce 60. let 20. století. Od roku 2006 je objekt pronajatý Klubem přátel Klatovska a od roku 2016 je rozhledna pravidelně přístupná veřejnosti. Historie místa sahá až do středověku, kdy zde stával gotický kostel sv. Anny, později přestavěný v barokním stylu. Místo prošlo různými obnovami a úpravami a dnes nabízí návštěvníkům krásný výhled na město Klatovy a Šumavu.

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.