Kam za teplem na začátku roku?

Začátek prosince, Vánoce, nový rok poslední část roku je vždy pěkně chaotická. Říkám si že bych se v prvním kvartálu příštího roku rád jel někam podívat. Optimálně ne zas tak daleko a bylo by fajn aby tam bylo teplo. Přináším pár tipů na země, které jsem našel / které budu uvažovat.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska kam se dá letět na občanku. V roce 2019 jsem zde byl právě na začátku roku na Tenerife. Porovnávám-li počasí se zbytkem roku tak v tento moment je tam největší zima.

Fotka z dovolené z Tenerife 2019

Rozhodně by to musela být spíše aktivnější dovolená, na koupání u moře to spíše nebude i když i v tom roce 2019 jsme párkrát u moře byli. A rozhodně třeba Tenerefie je výrazně zajímavější a nějaké dva týdny se tam užijí. Co se týče počasí, tak průměr se pohybuje okolo 20°C.

Jih Španělska

V září 2022 jsem byl na Jihu Španělska v Malaze a taky to spadá do míst kam by se dalo jet eventuelně jen na občanku v zimě nějak rozehřát. Spíš jde asi o nejteplejší místo v Evropě kam se půjde vydat a kam létá (a snad v zimě i bude) přímá linka z Prahy.

Fotka z dovolené z Malagy 2022

Bude-li průměrná teplota okolo klasických 15°C tak to za mě bude úspěch. Půjde si v klidu chodit po městě, zajít na tapas. Kdybych nechtěl někam daleko a chtěl bych být v Evropě tak asi uvažuji nad Malagou. Na podobných stupních je také španělská Sevilla případně severní aftrika jako Maroko.

Spojené arabské emiráty

Jedním z míst kam bych se rád vydal je Dubai. Ta by mohla být zajímavým místem právě v Q1 protože co koukám na průměrné teploty tak se vzduch pohybuje okolo 25 – 30°C takže to nebude totální pařák budu tam moc vlastně nějak normálně fungovat.

Jestli jste již v Dubaji byli tak se můžete podívat na Omán, který je prakticky stejně položený, je trošku jíný a poslední dobou se stává oblíbeným. A pokud vím tak by tam měla směřovat také přímá linka z Prahy. Léto je samo sebou parnější, ale Q1 by mohla být příjemná.

Bali

Už dlouho uvažuji že bych se sem vydal. Postupně pozoruji jak hype který okolo této lokality byl v minulých letech padá (nebo se mi jen nezobrazují reklamy na Instagramu) na jaře na Bali bude okolo 30°C, takže ideální teplota na nějaké větší koupání a pohodu. Počasí na Bali je v létě horší než v zimě, takže lze očekávat že by se v druhé polovině Q1 mohl nápor turistů zmenšovat. Dva až tři týdny by mohly být fajn. Stejně jako Bali tak mám vyhlídnuté již nějakou dobu Maledivy. Taky by tam mělo být teplo a taky by postupně mohli turisté mizet zpět.

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.