Dovolená s Čedokem [recenze]

V září jsme byli na dovolené ve Španělské Malaze právě s Čedokem a rád bych se podělil o svojí zkušenost, protože jsem si myslel že na dovolené se s cestovkami nejezdí a nebo že jde o přežitek, ale očividně vše funguje a stále to je oblíbená cesta k moři…

Hned na začátek musím říct, že zkušenost jsme měli s přítelkyní pozitivní, takže v tomto duchu se povede celý článek. Žádnou spolupráci s Čedokem nemáme.

Kde jsme hledali dovolenou?

Ať už Invia, Čedok nebo Alexandria na všechny weby jsme se podívali a zkoumali kde najdeme nejvýhodněji Jih Španělska. Asi neumím po prvním zkoumání říct že bych nějakou ze společností pro příště vyřadil…

Screen našeho hotelu z webu Čedoku

… co mi trošku vadilo je, že se na webech dalo narazit na hotely, které měli na Google horší hodnocení a u nich na webu to vypadalo vše sluníčkově hezky. Ale chápu že asi mají hotely nějak nasmlouvané a taky vlastně chápu že pokrývají třeba 15% klientů a nemohou mít všechny recenze na webu.

TIP: Doporučuji se podívat na Google Mapy když si kupujete dovolenou právě přes nějakou společnost. Dají se tam odhalit případné problémy a také se dostanete k fotkám, které na běžných webech zájezdových společností nejsou.

Možná mi chybělo a tady vidím potenciál pro zlepšení všech výše zmíněných a to lépe komunikovat jak to celé vše probíhá. Asi chápu že lidé častěji teď cestují podle sebe (Booking, AirBnb,…) a cestovky možná mají menší a menší market-share, ale tady je spoustu potenciálu pro růst.

Tak třeba jsem nepochopil z žádného z webů jak to bude s transferem na letiště z letiště. Jak probíhá zájezd na hotelu a spoustu těchto praktických detailů. Respektive dneska si nepamatuji že bych se dostal do takové hloubky…

Proč jsme si vybrali dovolenou s Čedokem?

Nakonec jsme skončili u ČEDOKu protože měl výběr na jihu Španělska, Řecko jsme tou dobou už vyřadili a někam výrazně dál se nám moc nechtělo. Pokud si dobře pamatuji tak na Invii se nám právě líbilo více Řecko a na Alexandrii mi přišlo že bylo výrazně více exotiky…

… ale to je něco jak to teď vidím po pár měsících po dovolené a potom co jsem to zkoumal asi dva večery. Takže není to nic hlubokého. jak říkám příště bych se i tak díval všude. 🙂

Jak to probíhalo?

Co oceňuji je jak to celé vše vlastně hladce probíhalo. Hned po zaplacení zájezdu nám přišli detailnější informace – jak to je s covidem a kam se kdy dotavit a také to abychom si vytiskly vouchery a měli to sebou. Z mého pohledu až moc bez starostí a bez detailů, rád bych se do toho ponořil víc a více si věci dohledával a prozkoumal.

Odlet z Prahy byl trošku krkolomný tím že jsme museli jít na check-in, kde jsme se museli nahlásit a odbavit kufr. Tento styl cestování se mi zdá trošku nešťastný, ale chápu. Problém byl že jsme neměli přístup k žádným „adonům“ na letenku a nemohli jsme si připlatit za fast-track nebo za nějaké lepší sedadlo.

Tip: doporučuji přečíst článek na jak cestovat letadlem z Prahy.

Byť jsme ve dvou chtěli odbavit jen jeden velký kufr kde jsme měli vše tak dolu šel i můj příruční kufřík. Ale chápu že letadlo bylo narvané a chtělo se dát maximum věcí do zavazadlového prostoru.

Přílet do destinace byl v pohodě. Přistáli jsme a vyšli před terminál kde už byla delegátka u roll-upu a posílala nás do konkrétního autobusu. V autobusu nám pak dala „bríf“ na jaké zastávce má kdo vystoupit a v hotelu jsme se již nahlásili na ubytování a vše proběhlo jak mělo.

Cesta zpět na letiště byla taky v pohodě. Dostali jsme čas kdy máme být připraveni že nás naberou a odvezou. S menším zpožděním autobus přijel a dostali jsme se na letiště. Opět naprosto v pohodě cesta a vše.

Jediné co asi mohu vytknout je že jsme si na většinu věcí na hotelu museli přijít sami. Ano spoustu věcí nám řekl recepční první večer co kde jak. Ale takové ty praktické věci co odhalíte třeba až třetí den by bylo fajn vědět dřív. Zrovna v případě cestovek bych tento větší detail čekal, ale v případě že je jeden delegát na středisko a ne na hotel, tak chápu že se tato stránka věci dělá složitěji.

Informace o hotelu, letovisku a Malaze

Byli jsme v hotelu Sol Príncipe v letovisku Torremolinos pod Malagou odkud se dá do centra Malagy dostat vlakem za 30 minut a z letiště je to cca 15 minut autobusem. Obecně hotel to byl pěkný, podařilo se nám vychytat pěknou all inclusive nabídku takže za nás docela spokojenost…

Náš hotel z pláže

… pro nás to bylo maximálně pohodlné v tom že jsme měli vše zařízené a nemuseli jsme zkoumat kde si dáme oběd a kde večeři. Vše bylo v ceně a pláž přímo před hotelem byla vynikající. Za celý pobit jsme naší delegátku viděli jen 1x a to když nám přišla říct o výletech na které se můžeme vydat. Žádný problém jsme řešit nemuseli, takže naprostá pohodička.

Nějací „účastníci zájezdu“ byli na nějakém z výletů a myslím že si stěžovali že tam byla smíšená skupina a probíhalo to ve více jazycích najednou, ale když jsme někde po konci sezóny tak je jasné že nás podobné věci mohou potkat.

Závěr

Nečekal jsem to, ale cestování s cestovkou je vlastně i v roce 2022/2023 stále v pohodě. Očekával bych trošku víc aby si mě to chytlo a řekl jsem že už nikdy nepojedu na letenku + booking, ale rozhodně příští rok další dovolenou s nějakou cestovkou vyzkoušíme.

A nebojte více informací o našem hotelu o Malaze a o Torremolinos již brzy vyjde.

Martin
Nevěnuji-li se něčemu u počítačů tak se snažím cestovat. Primárně v ČR, kde vždy rád navštívím Šumavu, České Švýcarsko nebo Český ráj. Ale občas se vydám do dalších končin ČR nebo za hranice. Hodně mě baví Španělsko, ale v hledáčku mám i Řecko a další země kam to chvíli letadlem trvá.